czwartek, 15 września 2016

3 edycja akcji Wzorowa Łazienka

Nie mam dzieci, jeszcze. Ale kiedyś sama byłam dzieckiem i pamiętam jak obskurne a co najmniej średnio przyjemne potrafią być łazienki w szkołach. Duża część z Was ma już potomstwo, część z nich pewnie już do szkoły chodzi.
Akcja Wzorowa Łazienka kierowana jest głównie do Was, rodziców i dzieci uczących się.


Wystartowała nie dawno 3 już edycja akcji Domestos Wzorowa Łazienka.

Celem całej akcji jest poprawa stanu czystości i higieny w polskich szkołach.
Zwycięskie szkoły wygrają pełny remont szkolnej " wymarzonej łazienki " o wartości 30 000zł a 200 wyróżnionych szkół roczny zapas środków czystości marki Domestos.

Druga edycja była bardzo dużym sukcesem, wzięło w niej udział aż 1000 szkół z całej polski.
Pierwsza edycja została zainicjowana  w roku 2014 przez markę Domestos po przeprowadzeniu badań na temat stanu higieny w szkołach. Wynika z nich , że niemal co trzeci uczeń jest niezadowolony ze stanu toalety w swojej szkole, ponad połowa zaś narzekała na brak podstawowych  środków do higieny.

Celem akcji jest jest zapewnienie uczniom dostępu do czystej, bezpiecznej toalety. Remonty łazienek w szkołach są bardzo rzadkie i często przesuwane w czasie. To nie tylko kwestia komfortu ale przede wszystkim zdrowia. Poprzednie akcje spotkały się z dużym zainteresowaniem dając tym samym do zrozumienia jak wielki to jest problem.

Zobaczcie jak zmieniły się szkolne łazienki po poprzedniej edycji:
Co zrobić aby szkoła mogła wziąć udział w konkursie?
Dyrektor szkoły musi zarejestrować ją na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl oraz umieścić na niej prace dzieci.
Internauci głosując decydują , która ze szkół zwycięży , mogą oddawać na nią codziennie głos za pośrednictwem strony internetowej.
Rejestracja szkół jest aktywna od 7 czerwca do 30 listopada 2016. 
Głosowanie internautów trwa od 12 września do 30 listopada a ogłoszenie wyników jest 6 grudnia.

Także drogie Mamusie :) 
Jeśli nie odpowiadają Wam czy Waszym dzieciom warunki w szkolnej toalecie, wybierzcie się na dywanik do dyrektora i zachęćcie go by zarejestrował szkołę. Nic nie tracicie a Wasze pociechy mogą sporo zyskać.

Moim zdaniem cała akcja jest bardzo fajna, dlatego dzielę się z Wami nią na łamach bloga, bo wiem że nie wszyscy mogli o niej wcześniej słyszeć.

Co sądzicie o takiej akcji?

2 komentarze:

  1. Pierwszy raz słyszę o tej akcji. Uważam, że jest świetna! Często w łazienkach brakowało mydła czy papieru... rano był, ale jak się skończył, to nowy donoszony był dopiero następnego dnia. Z kolei łazienka w szkole podstawowej miałam wrażenie, że nigdy nie była myta! Ta dla nauczycieli była przepiękna, czysta, pachnąca, mydło, papier zawsze był, a nasze? Miałam wrażenie, że nie były myte nigdy, więc mnie wcale nie dziwiło, że czasem coś się zatkało i toaleta była nieczynna. Na szczęście nasza wychowawczyni pozwalała nam korzystać z nauczycielskiej i różnicę było widać gołym okiem...

    OdpowiedzUsuń
  2. podpisuję się nogami i rękami pod tym co napisałaś.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz ☺
♥ dajecie mi siłę by pisać dla Was dalej

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łączna liczba wyświetleń