czwartek, 15 września 2016

3 edycja akcji Wzorowa Łazienka

Nie mam dzieci, jeszcze. Ale kiedyś sama byłam dzieckiem i pamiętam jak obskurne a co najmniej średnio przyjemne potrafią być łazienki w szkołach. Duża część z Was ma już potomstwo, część z nich pewnie już do szkoły chodzi.
Akcja Wzorowa Łazienka kierowana jest głównie do Was, rodziców i dzieci uczących się.


Wystartowała nie dawno 3 już edycja akcji Domestos Wzorowa Łazienka.

Celem całej akcji jest poprawa stanu czystości i higieny w polskich szkołach.
Zwycięskie szkoły wygrają pełny remont szkolnej " wymarzonej łazienki " o wartości 30 000zł a 200 wyróżnionych szkół roczny zapas środków czystości marki Domestos.

Druga edycja była bardzo dużym sukcesem, wzięło w niej udział aż 1000 szkół z całej polski.
Pierwsza edycja została zainicjowana  w roku 2014 przez markę Domestos po przeprowadzeniu badań na temat stanu higieny w szkołach. Wynika z nich , że niemal co trzeci uczeń jest niezadowolony ze stanu toalety w swojej szkole, ponad połowa zaś narzekała na brak podstawowych  środków do higieny.

Celem akcji jest jest zapewnienie uczniom dostępu do czystej, bezpiecznej toalety. Remonty łazienek w szkołach są bardzo rzadkie i często przesuwane w czasie. To nie tylko kwestia komfortu ale przede wszystkim zdrowia. Poprzednie akcje spotkały się z dużym zainteresowaniem dając tym samym do zrozumienia jak wielki to jest problem.

Zobaczcie jak zmieniły się szkolne łazienki po poprzedniej edycji:
Co zrobić aby szkoła mogła wziąć udział w konkursie?
Dyrektor szkoły musi zarejestrować ją na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl oraz umieścić na niej prace dzieci.
Internauci głosując decydują , która ze szkół zwycięży , mogą oddawać na nią codziennie głos za pośrednictwem strony internetowej.
Rejestracja szkół jest aktywna od 7 czerwca do 30 listopada 2016. 
Głosowanie internautów trwa od 12 września do 30 listopada a ogłoszenie wyników jest 6 grudnia.

Także drogie Mamusie :) 
Jeśli nie odpowiadają Wam czy Waszym dzieciom warunki w szkolnej toalecie, wybierzcie się na dywanik do dyrektora i zachęćcie go by zarejestrował szkołę. Nic nie tracicie a Wasze pociechy mogą sporo zyskać.

Moim zdaniem cała akcja jest bardzo fajna, dlatego dzielę się z Wami nią na łamach bloga, bo wiem że nie wszyscy mogli o niej wcześniej słyszeć.

Co sądzicie o takiej akcji?

5 komentarzy:

 1. Pierwszy raz słyszę o tej akcji. Uważam, że jest świetna! Często w łazienkach brakowało mydła czy papieru... rano był, ale jak się skończył, to nowy donoszony był dopiero następnego dnia. Z kolei łazienka w szkole podstawowej miałam wrażenie, że nigdy nie była myta! Ta dla nauczycieli była przepiękna, czysta, pachnąca, mydło, papier zawsze był, a nasze? Miałam wrażenie, że nie były myte nigdy, więc mnie wcale nie dziwiło, że czasem coś się zatkało i toaleta była nieczynna. Na szczęście nasza wychowawczyni pozwalała nam korzystać z nauczycielskiej i różnicę było widać gołym okiem...

  OdpowiedzUsuń
 2. podpisuję się nogami i rękami pod tym co napisałaś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie akcenty kolorystyczne to jest świetny pomysł na odmianę całego wnętrza! Ja właśnie szykuję się do generalnego remontu prawie całego domu więc chyba skorzystam z pomysłu! Jeśli też planujesz remont przejrzyj dlaelektrykow.pl, bo to dla mnie prawdziwa skarbnica wszystkiego. Wszystko w jednym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super akcja. Jestem całkowicie za :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do utrzymania perfekcyjnej czystości w łazience, konieczne jest stosowanie wysokiej jakości środków chemicznych, które możecie nabyć w hurtowni chemii gospodarczej Roem

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz ☺
♥ dajecie mi siłę by pisać dla Was dalej

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łączna liczba wyświetleń