czwartek, 18 października 2018

Praca i Pasja

Praca zawodowa stanowi bardzo ważny element w życiu każdego człowieka. Rocznie spędzamy w niej średnio 1890 godzin (ok. 79 dni). Istotny jest więc fakt, aby codzienne wyjście do pracy nie było przykrym obowiązkiem, a dawało satysfakcję. Jaki jest stosunek Polaków do życia zawodowego? Jak wypadamy na tle innych krajów? Wynik może zaskakiwać!

Na tle Unii Europejskiej Polska zajmuje czołowe miejsce, jeśli chodzi o pracowitość.
 Pracujemy znacznie dłużej niż przedstawiciele innych krajów. 
Z badań wynika, że aż 55% osób w wieku od 18 do 64 lat pracuje w czasie prywatnym i zajmuje się sprawami służbowymi.

 Polacy powinni zdecydowanie mniej pracować. Osoby, które mają czas na życie prywatne i realizację swoich pasji, są bardziej efektywne. To co zawodowo robimy powinno przynosić nam jak najwięcej radości i satysfakcji. Dlatego tak ważne jest umożliwienie realizowania się pracownikowi trochę na własnych zasadach, bez dress codu i dokładnie wyznaczonego czasu pracy. Ta swoboda sprawia, że pracownik czuje się bardziej odpowiedzialny i zaangażowany w to co robi – mówi Łukasz Godyń - Wice Prezes Zarządu firmy DuoLife .

Średnio, co trzeci Polak, nie lubi swojej pracy i chciałby ją zmienić.
Czynnikami, które najbardziej przeszkadzają nam w czerpaniu pełnej satysfakcji z wykonywanych obowiązków zawodowych są atmosfera, jaka panuje w miejscu pracy, nierealne oczekiwania szefa czy brak możliwości awansu. 
Warto zastanowić się, czy w dalszym ciągu chcemy tkwić w tej rutynie. 
Stres, niezadowolenie z pracy wpływa także na nasze życie rodzinne. 
Nie mamy czasu dla najbliższych, przyjaciół, a także dla siebie. 
Pamiętajmy, że atmosfera w pracy często przenosi się na grunt prywatny. 
Wszystkie stresy, smutki i rozczarowania odreagowujemy w domowym zaciszu. 
Tracimy zdrowie i siły, a nasze życie zaczyna przypominać labirynt, z którego nie ma wyjścia. A może czas zdobyć się na odwagę i zmienić swoje życie o 180 stopni? 

RUTYNA ZABIJA PASJĘ 

Mało kto lubi zmiany. Boimy się tego co nieznane. To normalne, ponieważ człowiek przyzwyczaja się do rutyny. Niestety, dotyczy to także naszej pracy. Niektórzy rekordziści potrafią kilkanaście lat spędzić w jednym miejscu pracy, w którym czują się niedoceniani, szykanowani i pozbawiani możliwości rozwoju. Praca, która początkowo wydawała się ciekawa i inspirująca, szybko przyniosła jedynie rozczarowanie i gorycz porażki. Jeśli pracujesz, bo musisz, to czas najwyższy, abyś wreszcie zadał sobie kilka podstawowych pytań. Czy Twoi współpracownicy to ludzie, z którymi chętnie spędzasz czas, czy zmuszony jesteś pracować z osobami, dla których jesteś tematem do plotek i snucia intryg? Czy budzisz się rano i z niechęcią witasz nowy dzień, myśląc – znowu muszę iść do tej pracy? Czy Twoje obowiązki zawodowe pozwalają Ci na pełny rozwój osobisty i możliwość awansu, czy też wiecznie pracujesz na cudzy rachunek i pozwalasz innym, aby żerowali na Twoich osiągnięciach? Odpowiedz na powyższe pytania i jeśli choć jedno pokazuje, że źle czujesz się w swoim zawodowym środowisku, to oznacza to, że czas na zmianą, ponieważ marnujesz jedynie swój cenny czas i nerwy. Prawda jest brutalna, ale warto poznać ją, szczególnie, gdy czujesz, że Twoje życie ucieka Ci przez palce, a Ty ciągle stoisz w miejscu. 

ZMIANA, KTÓRA SIĘ OPŁACA 

Ludzie obawiają się ryzyka, uważając, że podejmowanie wyzwań może się dla nich skończyć przykrymi konsekwencjami, począwszy od obaw związanych z utratą stabilności finansowej, po depresję i rezygnację ze swoich ambicji i celów. 
Z drugiej zaś strony, mają świadomość, że jeśli czegoś nie zmienią w swoim życiu, to przestaną odczuwać radość oraz satysfakcję, nie tylko na polu zawodowym, lecz także i osobistym. 
Czasem warto postawić wszystko na jedną kartę i spróbować swoich sił w innej dziedzinie. 
Zastanów się, co jest Twoją pasją i dlaczego ją porzuciłeś. 
Spójrz na osoby, dla których każdy dzień, to czas wyzwań i rozwoju zawodowego. 
Oni wykonują swoje zadania, ponieważ wierzą w to, iż osiągną swój cel. Tylko wówczas istnieje szansa na odniesienie pełnego sukcesu. 
Nie przychodzi on łatwo, ale pamiętaj, że pracując w przekonaniu, że robisz to, co musisz, nie osiągniesz go nigdy. 
Tylko Ty masz wpływ na swoje życie i możesz je zmienić w każdej chwili. DuoLife - łącz pracę ze swoja pasją Ryzyko jest wpisane w ludzką egzystencję. 
Jeśli pragniesz zmienić swoje życie, to musisz uwierzyć w siebie i odkryć w sobie potencjał zdobywcy, imperatora, pioniera i wizjonera. 
Wierząc we własne siły, jesteś w stanie pokonać każdą przeszkodę i zdobyć wszystko, czego tylko zapragniesz. Jeśli preferujesz swobodę i działanie we własnym tempie, to może praca handlowca będzie dla ciebie odpowiednim kierunkiem? 
Jeśli jesteś osobą otwartą, lubiącą poznawać nowych ludzi to może być Twój klucz do sukcesu. 
Ten rodzaj wykonywanego zawodu umożliwia pracę na własnych zasadach, daje czas dla rodziny i na swoje pasje. 
Podstawą dobrze działającej firmy są ludzie, którzy ją współtworzą. DuoLife kieruje się podstawowymi zasadami takimi jak: uczciwość i partnerstwo. 
Wierzymy w to, że relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu są wstanie zbudować sukces – zarówno firmy jak i pracownika – mówi Łukasz Godyń – Wice Prezes firmy DuoLife. 
Dlatego też oferujemy nienormowany czas pracy, który umożliwia rozwój osobisty na własnych zasadach. Dając pracownikom swobodę działania przy jednoczesnym wsparciu merytorycznym i pakiecie szkoleń – mają oni szansę łączyć obowiązki zawodowe ze swoimi zainteresowaniami. Tylko wówczas można rozwijać swój potencjał i zarabiać satysfakcjonujące pieniądze - dodaje Łukasz Godyń. 

W realizacji swoich marzeń, warto czasem zaufać swojej intuicji i wykonywać te działanie, z których czerpiemy pełną satysfakcję! Szkoda życia na pracę, która nas unieszczęśliwia. W końcu mamy je tylko jedno i warto, by zawodowe obowiązki, które wypełniają większość naszego życia, dawały nam nie tylko dobre pieniądze, ale przede wszystkim satysfakcję. 
https://duolife.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz ☺
♥ dajecie mi siłę by pisać dla Was dalej

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łączna liczba wyświetleń